GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

www.elmasdunyasi.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde  size ait, özel bilgilerinizi en üst düzeyde korumak için 3D SECURE ve 128 Bitlik SSL güvenlik sistemi kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz onay alınması için ilgili karta ait bankasına gönderildikten sonra sunucularımızda saklanmaz.

SSL Protokolü sayesinde, alışveriş yaparken girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz, elmasdunyasi.com’dan bağımsız olarak şifrelenerek, provizyon alınacak bankanın Sanal Pos sistemine güvenli olarak iletilir. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz, internet adresinin http’den https’e dönüştüğü sayfanın altında bulunan kilit ikonuna çift tıklayarak SSL sertifikasını inceleyebilirsiniz. SSL Protokolü hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.ssl.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Kredi kartı veya banka kartı ödemelerinizde güvenli alışveriş yapmanız için PAYU ödeme sistemleriyle çalışmaktayız. Sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz için kartınızın kullandığınız cep telefonuna tanımlı olması gereklidir. Tanımlı telefonunuza ödeme çekim esnasında tek kullanımlık özel şifre gelecek ve o şifreyi ödeme alanına yazdığınız zaman kredi kartı veya banka kartınızdan ödeme çekilecektir. 

3D SECURE

3D Secure, internette kredi kartı ve banka kartı ile yapılan alışverişlerin güvenli gerçekleşmesi için geliştirilmiş bir güvenlik sistemidir. İnternet üzerinden yapılan ödemelerde güvenliği bir boyut daha ileriye taşıyan; üye işyeri, banka ve kart sahibi arasındaki sorumlulukları düzenleyen güvenlik sistemidir. Kullanıcının kart bilgilerini girmesinden sonra bildiğimiz normal ödeme işleminin gerçekleşmesinden farklı olarak, ödeme esnasında kullanıcının kartının bankası tarafından ek bir ekran (browser redirection ile) gösterilerek kullanıcıdan kayıtlı cep telefonuna gelen SMS şifresi ve/veya CVC2 bilgisini girmesi istenir. Kullanıcıya SMS şifresi ve/veya CVC2 bilgisi de sorulduğu için kart sahibinin kimliği doğrulanır ve kartın sahibi dışındaki kişilerce kullanılmasının önüne geçilmiş olunur.