www.elmasdunyasi.com e-ticaret sitemizden satın aldığınız ürün veya ürünlerinizi, 14 Gün içerisinde iade edebilirsiniz.    İade taleplerinde, 28.05.2014'de yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanmaktadır. İade işleminin tamamlanabilmesi için siparişinizin size ulaştırıldığı hali ve içeriğiyle eksiksiz olarak tarafımıza kargo ya da elden ulaştırılması gerekmektedir. Yasa gereğince özel istekleriniz doğrultusunda üretilen, üzerinde değişiklik yapılan, kişiye özel hale getirilen ya da yeniden satılabilmesi mümkün olmayan bir hale getirilen ürünlerde iade hakkı bulunmamaktadır. İade etmek istediğiniz ürününüzün faturası şirket ise, iade işleminizde şirketinizin düzenleyeceği, ‘İade Faturası’ ile birlikte gönderilmelidir.

İadeniz tarafımızca teslim alınıp onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde para iadesi yapılacaktır. Sipariş tutarı ödediğiniz şekliyle ve kesinti olmaksızın aktarılır. İadesi kabul edilen ürününüzün kredi kartınıza geri iadesi bankanıza bağlı olarak kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması; çalışmış olduğunuz bankanın işlem süreci ile alakalı olup banka havalesi/EFT yolu ile yapılan işlemlerde fatura bedelindeki tutar en geç 3 iş gününde alışverişinizde kullanmış olduğunuz banka hesabınıza iadesi yapılmaktadır.

Öncelikle, bilgi@elmasdunyasi.com adresimize e-mail atarak aldığınız ürünü iade etmek istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünü bize bildirim yapmanız ve anlaşmalı kargo şirketimiz ile göndermeniz halinde iade ederken dahi kargo ücreti ödemezsiniz. ( Karşı ödemeli olarak gönderim yapmalısınız). Firmamıza bildirilmeden yapılan kargo gönderimlerinde yaşanacak kaybolma vb. aksaklıklarda sorumluluk sizde olacaktır.Ayrıca  Çalışılan kargo firmamız haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda da kargo ücreti tarafımızca karşılanamamaktadır.

İade etmek istediğiniz ürüne ait fatura ve sertifika ile birlikte herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine gidiniz ve bir gönderi poşeti isteyiniz;

 

 Ürünü Yurtiçi Kargo'ya teslim ettikten sonra ******** numaralı telefonumuz aracılığı ile bizi arayarak iadenizi kargoya verdiğinizi ve kargo poşetinin üzerinde bulunan ve AAB ile başlayan kargo seri numarasını mutlaka bildiriniz. Bu şekilde gönderdiğiniz ürün kargo sigorta kapsamına girmiş olur ve güvenli bir şekilde tarafımıza ulaşmış olur.